Porady prawne online – prawo pracy

W naszej kancelarii otrzymają Państwo w pełni profesjonalne porady prawne online. Prawo pracy stanowi jedną z naszych specjalizacji i dysponujemy w tym zakresie wieloletnim doświadczeniem oraz rozległą wiedzą. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wysokiej jakości usługi, która pomogą im rozwiązać różne zawiłe problemy. Warto wiedzieć, że możemy też Państwu zaoferować porady prawne w formie osobistego spotkania na terenie Poznania i Kościana.

Prawo pracy jest zbiorem regulacji związanych ze stosunkiem pracy konkretnego pracownika i zatrudniającej go firmy. Podstawowym aktem ustanawiającym w tym względzie prawa i obowiązki obu stron jest kodeks pracy, ale znaczenie mają także inne ustawy, porozumienia zbiorowe, regulaminy i nie tylko.

Pomoc prawna – oferta

 • Urlopy

  Świadczymy porady prawne przez Internet odnośnie m.in. dni wolnych. Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje coroczny urlop, podczas którego otrzymuje normalną pensję. Co więcej, rodzice lub opiekunowie małego dziecka mają prawo także do urlopu wychowawczego. Doradzimy Państwu co zrobić, gdy pracodawca próbuje nie wywiązać się z tego obowiązku.

 • Rozwiązanie umów o pracę

  Nasz prawnik z Kościana lub Poznania doradzi Państwu również w kwestii rozwiązania umowy o pracę. Informujemy, w jaki sposób dokonać tego zgodnie z prawem, spełniając wszystkie wymagane formalności. Może to odbyć się za porozumieniem stron lub przez oświadczenie jednej z nich, z zachowaniem okresu wypowiedzenia bądź bez.

 • Wynagrodzenia

  Pracodawca jest zobowiązany uiszczać należną kwotę za wykonaną pracę w wyznaczonym terminie. Jeśli próbuje się od tego uchylić lub to ciągle opóźnia, warto poprosić o profesjonalną pomoc prawną. Wyjaśnimy Państwu co należy zrobić, aby otrzymać wypłatę i upewnić się, że pracodawca poniesie konsekwencje swojego zaniechania.

 • BHP

  Zajmujemy się również doradztwem związanym z zachowywaniem zasad BHP. Wyjaśnimy, jak często należy przeprowadzać szkolenia z tego zakresu w zależności od specyfiki wykonywanej pracy. Co więcej, pokierujemy klienta, który chciałby udowodnić brak zachowania zasad BHP w swoim miejscu pracy, co niejednokrotnie może zagrażać zdrowiu lub nawet życiu.

 • Wypadki przy pracy

  Wypadki przy pracy to nagłe zdarzenia, w wyniku których zatrudniona osoba doznaje krzywdy podczas realizowania swoich obowiązków. Nasze porady prawne online obejmują także tego rodzaju zagadnienia, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jeśli wolą Państwo porozmawiać osobiście, zachęcamy do umówienia spotkania w naszej kancelarii w Poznaniu lub Kościanie.

Oferujemy również porady z zakresu

 • Czasu pracy
 • Zwolnień
 • Pracy za granicą
 • Delegacji
 • I wiele więcej…
UZYSKAJ PORADĘ