Porady prawne online – prawo rodzinne

Oferujemy Państwu rzetelne porady prawne online. Prawo rodzinne jest niezwykle trudną dziedziną, ale dzięki dokładnemu jej zgłębieniu oraz bogatemu doświadczeniu, potrafimy udzielić pomocy naszym klientem również w tym zakresie. Zaletą usługi świadczonej przez Internet jest z pewnością oszczędność czasu, jaką zapewniają sobie Państwo przez brak konieczności dojazdu do naszej kancelarii w Kościanie lub Poznaniu. Jeśli jednak wolą Państwo spotkać się na żywo, również serdecznie zapraszamy.

Prawo rodzinne zajmuje się zarówno majątkowymi, jak i niemajątkowymi stosunkami prawnymi w rodzinie. Dotyczy to między innymi kwestii opieki na dzieckiem, alimentów, kurateli i nie tylko. W każdej z tych niełatwych spraw i w wielu innych zapewniamy profesjonalną pomoc prawną.

Pomoc prawna – oferta

 • Rozwody

  Rozwód jest trudnym czasem zarówno dla samych małżonków, jak i ich bliskich. Z tego względu, warto zadbać o to, aby wykwalifikowany prawnik poprowadził nas przez ten proces i przynajmniej do pewnego stopnia go ułatwił. Pomożemy Państwu zarówno w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, jak i bez.

 • Alimenty

  Doradzamy także klientom, którzy uważają, że należy im się regularne świadczenie pieniężne od innej osoby fizycznej. Taki obowiązek może wiązać się z pokrewieństwem, małżeństwem lub powinowactwem. Sprawdzimy czy żądanie to jest faktycznie uzasadnione i jeśli zostanie ono potwierdzone, poinstruujemy Państwa co należy zrobić, aby ubiegać się o alimenty.

 • Podziały majątków

  Jedną z kwestii, jakie trzeba załatwić w czasie trwania rozwodu lub po jego zakończeniu, jest podział majątku rozstających się małżonków. Jeśli strony są w stanie dogadać się między sobą w tej kwestii, można to załatwić drogą umowną. W przypadku, gdy następuje konflikt, konieczne jest przejście na drogę sądową. W każdej z tych dwóch okoliczności zapewniamy Państwu kompleksowe porady prawne przez Internet i w kancelarii w Poznaniu lub Kościanie.

 • Ubezwłasnowolnienia

  Ubezwłasnowolnienie stanowi z pewnością ciężką i poważną decyzję. Niejednokrotnie jest to jednak konieczne dla dobra osoby, która nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem. Dotyczy to osób z niedorozwojem umysłowym, chorobami psychicznymi oraz uzależnieniami od alkoholu lub narkotyków. Nasz specjalista sprawdzi, czy faktycznie jest to odpowiedni wybór, a także wyjaśni, jakie należy podjąć w tym kierunku kroki.

 • Dzieci

  Kwestia podziału władzy rodzicielskiej to bez wątpienia jedno z najdelikatniejszych i najtrudniejszych zagadnień z zakresu prawa rodzinnego. Warto więc pozwolić, aby przez ten ciężki proces przeprowadził nas kompetentny i doświadczony prawnik. W Poznaniu i Kościanie możemy Państwa reprezentować także podczas rozpraw sądowych, a mieszkańcom całej Polski oferujemy rzetelne porady prawne online.

Nasze porady prawne obejmują również

 • Rozdzielność majątkową
 • Separacje
 • I wiele więcej…
UZYSKAJ PORADĘ